KRUMLOVŠTÍ PIŠTCI

Domů

Historie souboru

Současnost

Fotoalbum

Repertoár

Nabídka vystoupení

Termíny vystoupení

Členové

Kontakt

Odkazy

KRUMLOVŠTÍ PIŠTCI
cz en ger

RYCHLÝ KONTAKT
ICO RYCHLÝ KONTAKT
ICO KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
fletna
POČASÍ
AKTUÁLNĚ

Spuštěny nové stránky

Dne 2.2.2014 byly spuštěny nové stránky KRUMLOVSKÝCH PIŠTCŮ. Doufáme, že zde naleznete vše co potřebujete. Vaši Pištci

ANKETA

Líbí se Vám naše nové stránky

ANO
 
  78 %
NE
 
  0 %
NEVÍM
 
  7 %
JE MI TO JEDNO
 
  15 %
Pištci
Město Český Krumlov
jihočeský kraj
KATEGORIE / CATEGORY

Současnost


TISK / PRINT   ODESLAT / SEND
DATUM / DATE 21.04.2015 ZHLÉDNUTÍ / VIEW Článek zobrazen: 4073x

Současnost souboru

Děti ve věku od 6 do 22 let hrají v několika odděleních v dobových kostýmech na všechny druhy zobcových fléten. Ve svém repertoáru mají gotické, renesanční a barokní skladby v několikahlasých úpravách se zpěvem a ukázkami renesančních tanců. Ročně absolvují vystoupení doma i v zahraničí, a to zejména při městských historických slavnostech, na hradech a zámcích, v programech pro turisty, při mezinárodních seminářích, festivalech a podobně.

Soubor Krumlovští pištci je v současné době rozdělen do 4 samostatně fungujících oddělení podle věku a dovedností svých členů.

 

Foto3Přípravka – děti předškolního a ranného školního věku se učí základy hry na zobcovou flétnu, noty a jednoduché skladby

Písklata – hrají jednodušší vícehlasé skladby a již také vystupují. Svá vystoupení oživují ukázkami tance a zpěvem.

Pážata – hrají na všechny druhy zobcových fléten a většinou vystupují společně s Pištci. Svá vystoupení oživují ukázkami tance a zpěvem.

Pištci – nejstarší oddělení souboru, Pištci hrají kromě fléten i na již zmíněné gemshorny a šalmaje. Svá vystoupení oživují ukázkami tance a zpěvem.

 

 

 

 

 Pojď s námi hrát i ty!

Taky máš chuť naučit se hrát na hudební nástroj? Naučit se číst noty?  Oblékat se do nádherného kostýmu? Poznat nové kamarády? Podívat se do světa? Hrajeme na různé druhy fléten gotickou, renesanční a barokní hudbu, zpíváme i tancujeme. Vítali jsme významné světové osobnosti, vystupovali v zahraničí. A teď hledáme nové tváře. Nezáleží na tom, jestli na flétničku vůbec neumíš nebo jestli jsi profík, jestli je ti 6 nebo 15 let. Uvítáme každého, kdo má chuť hrát s námi. Zařadíme Tě do oddělení, které pro Tebe bude akorát. Stačí se během září přihlásit do Domu dětí a mládeže na kroužek „Krumlovští  pištci“ nebo se nám kdykoliv v průběhu roku ozvat na náš e-mail. Přijď si nás poslechnout – do DDM (každé úterý od října do května) nebo na některé z našich veřejných vystoupení. Těšíme se na Tebe!

 

Pro rodiče:

Chtěli byste, aby se Vaše dítko ve věku 6 - 15 let zabývalo hudbou jinak než v základní umělecké škole? Aby se věnovalo zajímavé, v Českém Krumlově již tradiční činnosti? Přihlaste ho do DDM na kroužek "Krumlovští Pištci" nebo nás kontaktujte na náš email. Nevyžadujeme znalost hry na flétnu, základy hry na flétnu se lze naučit v oddělení Přípravka. Nabízíme též možnost přijít se nezávazně podívat na naše zkoušky do DDM každé úterý od října do května a zjistit, jak to u nás chodí.

 

Pro tanečnici:

Stále hledáme šikovnou malou tanečnici, která má chuť s námi prožít krásné chvíle hraní, zpěvu, tance, ale i všechny ty ostatní.Členové souboru

Věra Hanzalíková – zakladatelka a dlouholetá vedoucí souboru. ...

Nabídka vystoupení

Vystupujeme na hradech i zámcích, historických slavnostech, v ...

Historie souboru

Tradice Krumlovských pištců začíná již v roce 1988, kdy paní ...

SESSION (c) 2014 Jakékoliv kopírování a šíření obsahu serveru KRUMLOVŠTÍ PIŠTCI, o.s. bez písemného souhlasu provozovatele je zakázáno
 
© 2010